Okullar Hayat Olsun Projesi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer‘in, hayalini kurduğunu söylediği ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi gerçek oluyor. Projeye göre okullar halka açılacak, vatandaş okulun spor salonundan, bilişim teknolojileri sınıfından ve diğer alanlarından yararlanabilecek.

Proje henüz netliğe kavuşmasa da uygulamaya konulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

OKULLAR MAHALLENİN HAYATI OLACAK

“Okullar Hayat Olsun” projesini değerlendiren Bakan Dinçer, eski evlerin girişinde ‘Hayat’ diye adlandırılan bir alan olduğunu hatırlatarak, “Evlerin tüm odaları hayat’a bakar. Ve tüm ev halkı hayatta bir araya gelirdi. İşte biz de okullarımızı mahallenin hayatı yapmak istiyoruz” dedi.

Dinçer şunları söyledi: “İstiyoruz ki, okullarımız bundan sonra sadece derslikten ibaret olmasın. Mahalle halkı tüm sosyal faaliyetleri için okulları kullansın. Okul bahçeleri, betonla kaplanmasın. Yeşillendirilsin, oyun bahçeleri olsun, spor tesisi olsun, ağaçlar, çiçekler olsun. Çocuklar için cazibe merkezi olsun.” Ağaçlandırmada gerekli fidanların Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın temin edeceğini, 3 yıl da bakım hizmeti vereceğini belirten Dinçer, insan kaynağını ise belediyelerin sağlayacağını kaydetti. Proje 5 yılda tamamlanacak.

Van’da ölen öğretmenlerin adları okullara…

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in imzaladığı protokolle Van depreminde yaşamını yitiren öğretmenlerin isimleri Milli Piyango İdaresi’nin yaptırdığı okullara verilecek. Dinçer, protokol töreninde, “Ülkenin çeşitli yerlerinde tamanlanan 27 okula Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerimizin adlarını vereceğiz” dedi.

Eş atamasına açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, MEB’in 2011 yılına mahsus, öğretmenlerin eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurularının 19-28 Aralık 2011 arasında alınacağını, atamaların 30 Aralık’ta yapılacağını kaydetti. Çelik, “Atamalar neden eş durumuna bağlı özür durumuyla sınırlandırıldı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Sağlık özürü ile ilgili müracaat yok. Onları da açtığımız zaman burada öngördüğümüz politikalar ve ilkelerden vazgeçmiş olma gibi bir anlam çıkabilirdi.” -Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.