Okullar Veliye mi Temizletilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul aile birlikleri üzerinden aidat ve bağış alınmasını yasaklaması üzerine okulların temizlik işleri velilere kaldı..

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ilin valiliğine Ömer DİNÇER imzalı resmi bir yazı gönderdi. Okullarda bağış , aidat alınmamasını okullara bağış ve aidat kabul eden idareciler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını emretti.

Kraldan çok kralcı olan birçok il müdürü de DİNÇER’in yazısına istinaden müfettişleri görevlendirmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere yine geçen yıl dönem başında okul aile birliği bağışları ile ilgili resmi inceleme başlatacağım diyen DİNÇER’in resmi yazısından sonra il müdürleri “gereğini” yapmış ve idarecilere ceza vermişti. Bu konu hakkında soruşturma yapan müfettişlerde büyük bir zevkle Bakanımız ilk kez bize emir verdi gereğini yapacağız diye ceza tekliflerini hemen vakit kaybetmeden illere sunmuşlardı.

                                  Dinçer’in Resmi Yazısı

Okul Müdürleri Bakan DİNÇER’in aidat ve bağış cezası emirlerinden sonra okul aile birliklerine resmi yazıyı ilgi tutarak hiç bir şekilde bağış ve aidat toplanmaması gerektiği konusunda resmi bir yazı yazarak okul aile birliklerini uyardı ve birçok okulumuzda okul aile birliklerinin kapılarına kilit vurulmaya başlandı bile…

Okulun bütün ihtiyaçlarını İlçe Müdürlüklerine resmi yazı ile yazan okul müdürleri bu kez bombayı ilçe ve il müdürlerinin kucağına koyacak gibi…

Okullarda aidat ve bağışların kesilmesiyle temizlik firmaları üzerinden personel çalıştıran okullar bu personelle yolları ayırmaya başladı.

Okulların temiziliği noktasında yardımcı personel veremeyen MEB’in imdadına veliler yetişecek…

İş Velilere mi kalacak?

Okulların temizliğini bundan sonra velilerimizin yapması bekleniyor.

Aksi takdirde okullarımızda temizlik yapılamayacak ve eğitim – öğretim durma noktasına gelecek…

Hatta İstanbul ilinde bazı semtlerde velilerin sırayla okul temizliği yapması için nöbet sırası oluşturduğu bilgileri okul müdürleri tarafından sitemize bilgi olarak yollanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir çözüm üretilmezse;

Okul aile birliklerinde paraların tükenmesinin ardından ülke genelinde okullarımızın temizliğinin veliler tarafından yapılması bekleniyor. –kamudanhaber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.