Özür Grubu Atamaları Şubat’ta

Özür grubu yer değiştirmeleri 2012 Şubat ayında yapılacak. 2011 yılı içerisinde alınan özür grubu talepleri değerlendirilecek ve 2012 yılı Şubat ayında yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilecek.

Özür grubu tayin bekleyen öğretmenlere müjdeyi sendikalar verdi. Konunun önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamalarla netleşmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen‘in açıklamaları aşağıda verilmiştir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklama;

12.12.2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığından gelen davet üzerine, saat 18:30’da, Genel Başkan İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer’le bire bir görüştü. Görüşmede bir çok konu gündeme geldi.

Son günlerin en flaş konusu olan özür grubu tayinleri görüşmede gündeme geldi. Sayın Ömer Dinçer, Genel Başkan İsmail Koncuk’a önümüzdeki yıl istemeyecekseniz, 2011 yılı içinde tayin isteklerini alalım, ancak önümüzdeki yıl da isteyecekseniz, bu yıl da bu hakkı vermeyeceğim, bu konuda söz verin dedi. Bunun üzerine Genel Başkan İsmail Koncuk, tamam önümüzdeki yıl istemeyeceğiz, ancak bu konuda çıkaracağınız yönetmeliğe karşı açılacak davalara karışmam, dedi.

Sayın Bakanın açıklaması şu şekilde olmuştur, 2011 yılı içerisinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarından tayin isteyenlerin taleplerini alalım Şubat ayında yer değiştirmelerini yapalım. Bu görüşmeden anlaşılması gereken, tüm özür grubu mağdurlarının yer değiştirmelerinin Şubat ayında yapılacak olmasıdır.

Bu konuda Türk Eğitim Sen olarak özür grubu mağdurları adına ortaya koyduğumuz taleplere kayıtsız kalmayan, 10 Aralık Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı önünde sergilediğimiz demokratik tepkimize kulak veren Sayın Ömer Dinçer’e yürekten teşekkür ediyoruz. Benzeri taleplerimize Sayın Bakanın bundan sonra da kulak vereceğine olan inancımız, bu olaydan sonra daha da güçlenmiştir.

Görüşmede, Genel Başkan İsmail Koncuk, ataması yapılmayan öğretmenlerimizin problemini de gündeme getirdi ve Sayın Bakana Şubat’ta atama yapılması gerektiğini, bu konuda bir tarih verilmesinin bu gençlerimizi rahatlatacağını söyledi. Sayın Dinçer bu konuda elbette çalışmaları olduğunu ancak bir tarih vererek kendisini bağlamak istemediğini söyledi. Genel Başkan İsmail Koncuk, Sayın Bakanım bu konu kangren haline geldi, bakın Cumhurbaşkanı ve Başbakan üzerinde de bu konuda ciddi bir baskı oluşmaktadır, bir tarih verin demesine rağmen, Sayın Bakan bir tarih vermekten kaçındı.

Türk Eğitim Sen olarak, ortaya koyduğumuz talepleri dikkate alan, özür grubu mağduriyetini çözen, diğer konularda da çözmek için büyük gayret sarf edeceği sözünü veren Sayın Ömer Dinçer’e  tüm öğretmen ve eğitim çalışanları adına teşekkür ediyor ve çalışmalarının en yakın takipçizi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Özür grubu mağdurlarına hayırlı olsun, eşlerin, çocukların göz yaşları son bulsun.

Türk Eğitim Sen söz verdiyse yapar. Özür grubu problemi konusunda parmağını kımıldatmayan, üstüne üstlük eylem kırıcılığına soyunan, ancak özür grubu mağdurlarıyla hep birlikte ortaya koyduğumuz başarımızı, mücadelemizi hırsızlamaya çalışanların da artık yüzlerine ne yaparsanız yapın, ne derseniz deyin. Yüzleri kızarır mı kızarmaz mı o da başka bir durumdur.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi

———————-

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklama;

Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu ve Genel Sekreterimiz Ahmet Özer, özür durumuna bağlı yer değişikliği sorununun çözüme kavuşturulması talebiyle Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i ziyaret etti.

Daha önce sözlü ve yazılı olarak birçok defa talep ettiğimiz gibi, biri yarıyıl tatilinde olmak üzere yılda iki defa özür durumuna bağlı yer değişikliği yapılması yönündeki talebimizi ileten Gündoğdu, Eylül 2010 ve Aralık 2010 tarihlerinde ilk defa göreve başlayan ve adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin yarıyıl tatili dönemi ile Haziran, Temmuz, Ağustos 2011’de atamaları yapılan ancak Eylül 2011’de göreve başladıkları için 30 Ağustos 2012 tarihi itibariyle bir yılını dolduramadıkları gerekçesiyle özür durumuna bağlı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlere de yer değişikliği imkanı sağlanmasını istedi.

Bakan Dinçer, kendisine ilettiğimiz özür durumuna bağlı yer değişikliği talebimizi değerlendireceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile yaptığı görüşmeyi değerlendiren Ahmet Gündoğdu, yarıyıl döneminde yapılacak özür grubu yer değişikliği mağdurlarının sorununun çözülüyor olmasının huzurunu yaşadıklarını kaydetti.

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.