PARALI EĞİTİM BİR HAYAT KARARTTI

Çarpık eğitim sisteminin bir sonucu olan dershane borcu bir aileyi parçaladı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde duyanları ağlatan bir dram yaşandı. Zaman zaman iş bulup şoförlük yaparak ailesini geçindiren baba ile ev hanımı annenin 2 çocuklarına iyi eğitim verdirme mücadelesi trajedi ile sonuçlandı.

İki yıl önce 18 ve 20 yaşlarındaki oğullarının üniversiteye daha iyi hazırlanmaları için 2 bin TL karşılığında dershaneye gönderen Sipahioğlu Ailesi, parayı ödeyemeyince dershane yetkilileri tarafından icraya verildi.

Mal beyanında bulunup, parayı ödeyeceğine dair taahhütname imzalayan anne Emine Sipahioğlu parayı ödeyemeyince 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

2 ay önce cezaevine giren annesini kurtarmak için gerekli parayı bulamadığına üzülen 18 yaşındaki Soner Semih Sipahioğlu, dün gece intihar ederek yaşamına son verdi. Talihsiz gencin, “Bu duruma daha fazla dayanamayacağım. Beni affedin” diye not bıraktığı öğrenildi.

Egitimciyiz.Com olarak, paralı eğitimin, sınavlar ve çarpık eğitim sisteminin başka hayatları karartmaması için yetkililerin bir an önce harakete geçmesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.