Rapor Almayan Öğretmen “Cezalandırılacak”

Öğretmenler 22-28 Ekim haftasında ders işlemelerine rağmen bu günlere ait ek dersini alamayacak. Ek ders yönetmeliğinin çarpıklığı her mağduriyette dile getirilse de bu konuda henüz bir düzenlemeye gidilmiş değil.

22-28 Ekim bayram haftasında sadece iki gün ders işlenecek.

24 Ekim arefe gününün de tam gün resmi tatil olarak kabul edilmesiyle birlikte bayram haftasında öğretmenler sadece 22 Ekim pazartesi, 23 Ekim salı günü derse girecek. Ek ders hesaplanmasında hafta bütünlüğü esas alındığından dolayı öğretmenler derse girmelerine karşın o günlerin ek dersini alamayacak.

Derse Girenle Girmeyen Aynı Değerlendirilecek

Haftayı, önceki cumartesi pazarla birleştirecek şekilde 2 günlük rapor kullanacak öğretmenle, dersine giren öğretmen aynı şekilde değerlendirilecek.

Hasta olmadığı için “rapor almayan” ve dersine giren öğretmen bir anlamda cezalandırılacak ve derse girdiği günlerin ek ders ücreti ödenmeyecek.

MEB, ek ders yönetmeliğindeki çarpıklıkları bir an önce düzeltmelidir. Aksi taktirde bu uygulamalar, hep fedakarlık beklenen öğretmenleri uygun olmayan yollara itecektir ve bu durumun sorumlusu bakanlık olacaktır.

2 thoughts on “Rapor Almayan Öğretmen “Cezalandırılacak”

  1. yalnız TEKİN arkadaş” ,yürürler ve bize de sizin hakkınızı koruyoruz derler”’ ifadesi biraz sakat geldi,kusura bakmayın,sendikalar,alın size her ay 10 lira vereyim gidin sopayı ,cefayı ,her türlü bedeli siz ödeyin yerleri de değildir bence…her türlü örgütlü olmayı örgütsüzlüğe tercih ederim,eleştirirken acaba ben ne yapıyorum,üzerime düşeni yapıyor muyum diye de sormak lazım diye düşünmekteyim,bilmem yanılıyor muyum???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.