RedHack Günlüğü

Halk için hack diyen RedHack hız kesmiyor. Son günlerde iktidara yakın çevrelerin internet sitelerine yönelik saldırılarıyla dikkat çeken Devrimci hacker grubu RedHack‘in son kurbanları Sağlık Bakanlığı ve Melih Gökçek‘in kişisel internet sitesi oldu.

Zaman zaman uluslararası hacker grubu Anonymus ile ortak hareket eden grup, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Süt dağıtım skandalının ardından “süt içmeyin ayran için” diyen Sağlık Bakanlığı’nın sitesinin çökertildiğini duyurdu.

Saldırıyı gerçekleştiren grubun ise RedHack‘le dayanışma içerisinde olduğunu göstermek isteyen Anonymus olduğu belirtildi.

HIZ KESMİYORLAR

Sağlık Bakanlığı ve Melih Gökçek‘e ait internet sitelerinin çökertilmesinden kısa bir süre sonra ise grup bu kez saldırılarını TÜBİTAK‘a yöneltti. Yine Twitter üzerinden duyurulan eylemde, “Geçen gün kurumlara RedHack ve Anonymus’a karşı dikkatli olun” uyarısı gönderen TÜBİTAK’ın internet sitesinin de çökertildiği açıklandı.

SON KURBAN TTNET

Son olarak TTNET’in internet sitesini belirli aralıklar ile kapatan grup Twitter hesaplarından şu duyuruları yaptı:

– Sistemine çok güvenen TÜBİTAK Anonymous tarafından kapatıldı.

– Recep Akdağ: Server is too busy

– Sevgili Türk Hükümeti… Bizi kabul edeceğinizi söylemiştik

– Görevini yerine getirmeyen Sağlık Bakanlığı

– Sakin ol Cemaat, sakin ol

– Hadi bir hedef söyleyin de başlayalım… Çok sabırsızlandık. #redhack #anonymous  

SÜT DAĞITIM SİTELERİNE MESAJ BIRAKTILAR

RedHack, Gülsan Gıda, Pınar Süt ve Yörükoğlu Süt firmalarının internet sitelerine de mesajlarını bıraktı.

Okul Sütü programı çerçevesinde dağıtılan sütler nedeniyle çok sayıda öğrencinin zehirlenmesine önemli bir tepki de Redhack’ten geldi. Redhack projenin ortak dağıtımcılarından olan Gülsan Gıda Pınar Süt ve Yörükoğlu Süt’ün internet sitelerini hackledi.

“Duyduk ki bozuk süt ihalesini alan sizmişsiniz, o bölgede dağıtan da sizmişsiniz.. Uğrayalım da bu “sütü bozuklar” kim bir görelim dedik.. Yok yanlış anlamayın, sadece siz suçlu değilsiniz, sizin gibilerin “badem bıyığına” ve hacı yağı kokusuna bakarak ihaleleri “peşkeş” çektirenlerdedir asıl suç.. “Sütü bozuk insanların iktidar olduğu bir ülkede sütlerin bozuk olması normaldir” Size de cemaatinize de bundan sonra rahat yok! Çünkü artık RedHack var! “

RedHack kendilerine yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkilerle donatılmış savcıya da bir not bırakmayı ihmal etmedi.

Bu notta ise: “Savci Hakan’a selam olsun ve bizden bir sut içsin ya da bos verin, asiri doz alir felan ;) en iyisi bir bardak “soguk su” icsin ;)” İfadeleri yer aldı.

BEDAVA SÜTE DEĞİL ZEHİRE KARŞIYIZ

RedHack’çiler eylemlerinin burjuva medyada “Sosyalistler bedava süte karşı çıktı” şeklinde haberleştirilmesine de “Bizler bedava süte değil, zehire ve bedavasına karşıyız” diyerek yanıt verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.