RedHack Yine Darmadağın Etti

Ambleminde orak ve çekiç olduğu için “Terör Örgütü” ilan edilen RedHack‘e (Kızıl Hackerlar Grubu) destek eylemlerini sürdüren Anonymous grubu, Başbakanlığın resmi internet sitesi ile Başbakanlığa bağlı 7 kurumun internet sitesini aynı anda çökertti

Anonymous, RedHack’e destek eylemleri kapsamında dün akşam saatlerinde Başbakanlık ve bağlı kurumlara siber saldırı gerçekleştirdi.

Anonymous saldırıyı

“TANGO DOWN
1) http://basbakanlik.gov.tr
2)http://bbm.gov.tr
3)http://bedk.gov.tr
4)http://devletarsivleri.gov.tr
5)http://etik.gov.tr
6))http://ihb.gov.tr
7)http://etikkurul.gov.tr #OpSupportRedhack” mesajıyla duyurdu.

Grup, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, RedHack üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanan 7 kişinin serbest bırakılmasını da istedi ve “Ey Tayyip sitelerini al da git, yürüüü. Ha giderken 7 masum insanı da bırak” dedi.

REDHACK’TEN GELEN AÇIKLAMALAR

RedHack Grubu da Anonymous’un eyşeminin kendilerine destek amacıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.

Twitter üzerinden “Alevileri yoksayan, Suriye’ye girmek icin ‘alevi düşman yaratmaya’ calisan Basbakan’a KIZIL cevabimizdir-> http://basbakanlik.gov.tr” duyurusu yapan RedHack, “Başbakanlık ve ona bağlı ‘etik kurul, teftiş kurulu’ gibi bircok site çökertildi. Zaten çalışmıyolardı. Ülkemin ‘sözde’ temsilcisi OBAMA’nın sopasına eğilirse HALKIN SOPASI REDHACK’in tokadını yer. Bizlerle başedemediği icin 7 masum insanı tutuklayan devlete bu saldırılar ‘kapak’ olarak hediyemizdir” mesajları verdi.

Anonymous’un eylemlerinin ardından Başbakanlığın internet sitesi, adres değiştirerek açıldı, bağlı kuruluşların siteleri ise uzun süre kapalı kaldı.

Anonymous, yine RedHack’e destek amacıyla bir gece önce de Başbakanlığın sitesini, Sosyalist Hackers Grubu da yine destek için Ak Gençlik Örgütünün internet sitesini çökertmişti. -gazetecileronline.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.