Reyhanlı’da Okullar Tatil Olacak mı?

Hatay’da okullar tatil olacak mı? Reyhanlı’da okullar tatil olacak mı? 13 Mayıs 2013 pazartesi günü Reyhanlı’da okullar açık olacak mı?

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde iki bombalı aracın infilak etmesi sonucu 46 kişi hayatını kaybederken 53 kişi de yaralanmıştı.

Halk büyük tedirginlik yaşarken veli ve öğrenciler de okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak etmekte.

Yaşanan karmaşa ortamında bir çok kişi okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili bir açıklama yapılmasını beklemekte…

Okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Hatay Valiliği‘nden herhangi bir açıklama yapılmazken İçişleri Bakanı Muammer Güler konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Reyhanlı’da Okullar Tatil Edilecek mi?

İçişleri Bakanı Muammer Güler gazetecilerle yaptığı basın toplantısında bir gazetecinin “Reyhanlı’da okullar tatil olacak mı?” şeklindeki sorusunu; “Hayır, Reyhanlı’da okulların tatil edilmesini kesinlikle düşünmüyoruz. Biz Reyhanlı’da en kısa sürede normal hayatın başlamasını istiyoruz. Okullarımız için herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Okullarımız yaşananlardan herhangi bir şekilde etkilenmemiştir. Bu yüzden okulları tatil etmeyeceğiz. Her şey normal akışında devam edecek.” şeklinde yanıtladı.

An itibariyle İçişleri Bakanı Muammer Güler’in açıklaması dışında herhangi bir resmi bilgi bulunmamakta.

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in belirttiği gibi herhangi bir değişiklik olmazsa Reyhanlı’da eğitim öğretim aksamadan devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.