Sayın Abone, Kuran Dersini Seçiniz

Seçmeli din dersleri için telefon hatlarının kullanıldığı iddia edildi. Daha önce İmam Hatip Okullarına kayıt yaptırılması durumunda öğrencilerin yol ve yemek masrafının karşılanacağı belirtilerek yapılan çalışmaya bir yenisi eklendi.

Cami imamlarının hutbelerinde imam hatiplerle ilgili açıklamalar yaptığı, bir çok ilde özendirici afişler hazırlandığı, bildiriler dağıtıldığı, ikna ekipleri oluşturulduğu haberleri medyaya yansımıştı.

Şimdi de mesajla velilerin seçmeli din derslerini seçmeleri istendi.

Halkevleri’nin haberine göre telefon mesajı yoluyla din derslerinin seçilmesi yönünde uyarılar yapıldığı belirtildi.

Telefon numaralarına rastgele gönderilen mesaj metni ise bu şekilde;

“Çocuğu olan ailelerin 12 Eylül tarihine kadar Kuran-ı Kerim ve diğer dersleri seçmeleri için dilekçe vermeleri gerekmektedir. Yeterli dilekçeler toplanamazsa Kuran-ı Kerim seçmeli ders olmayacaktır. Herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz”

İstanbul Halkevi başkanı Özge Ozan, mesaj gönderen numarayı aradığında “mesaj bana başkasından geldi, Allah rızası için yayalım dendiği için rastgele numaralara gönderdim” yanıtını aldığını belirtti.

Bu çalışmayı kimin organize ettiği belirlenemedi.

1 thought on “Sayın Abone, Kuran Dersini Seçiniz

  1. OKULLAR KENDİ ŞABLONUNU ÇOKTAAAN PROGRAMA İŞLEDİLE BEYLER. SEÇME SEÇİLME HİKAYE. SAYIN BAKANLIK ETKİLİ VE YATKİLİLERİ OKULLARIN BU SANİYE E OKUL İŞLEMLERİNE BAKARLARLARSA OLAYIN BİTTİĞİNİ GÖRÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.