SEKSİ VE ÖLÜMCÜL VİRÜS

Dünyanın en seksi ve en tehlikeli Facebook virüslerinden biri iş başında. Facebook ve kullanıcıları dev bir virüs saldırısıyla karşı karşıya. Hileli bir Facebook eklentisiyle bulaşan virüs açtığı bir pop-up pencerinin ardından aktif hale geliyor.

Virüs, Facebook kullanıcılarının karşısına arkadaşlardan gelen “sexiest video ever” yani “gelmiş geçmiş en seksi video” isimli bir Facebook uygulaması olarak çıkıyor.

Sadece bir gün içerisinde virüsle ilgili olarak AVM Tecnologies şirketine 300 bin adet kötü amaçlı yazılım bildirimi geldiğini belirten internet güvenliği yetkilileri, bu rakamın Facebook’ta gelmiş geçmiş en büyük virüs saldırılarından birine işaret ettiği uyarısında bulundu. AVG yetkilileri bu rakamın en son Facebook virüsü alarmındakinden üç kat daha yüksek bir rakam olduğuna dikkat çekti. Özellikle gece kuşlarını avlayan virüsün saat 21:00-07:00 arasında saldırılarını zirveye çıkardığı belirtiliyor.

Virüs saldırısının hemen ardından Facebook’un virüse ilişkin bir görüntüyü vererek “bu görüntüdeki gibi bir uygulama, arkadaşınızdan bile gelse kabul etmeyin” uyarısında bulunduğu belirtiliyor.

Virüs, Facebook kullanıcılarına arkadaşlarından bir Facebook uygulaması maskesiyle geliyor. Uygulama kabul edildiğinde ekrana bir indirme penceresi geliyor ve indirme penceresinde bunun, kişisel duvarda uygulamanın görünebilmesi için olduğu açıklaması yapılıyor. Bu pencere onaylandığı takdirde virüs aktif hale geliyor. Virüsün aktif hale gelmesiyle birlikte internet explorer sayfasında bir araç çubuğu beliriyor. İşte bu araç çubuğu belirdiği anda en güvenli siteye bile girseniz yüzlerce pop-up penceresi bir anda açılmaya başlıyor.

Kaynak: haberturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.