Sicil Notumu Nasıl Öğrenirim?

Bilindiği gibi sicil amirleri tarafından çalışan memur için her yıl belli dönemlerde sicil raporu doldurulmaktadır. Sicil raporlarının “gizli” niteliğinden dolayı çalışan memurlar sicil raporlarını görmezler.

Fakat bilgi edinme kapsamında yapılacak başvurulardan sonra memurlar sicil raporlarının “onaylı” birer örneğine ulaşabilmekteler. Sicil raporlarının onaylı örneklerinin edinmek çok basit. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilgili birimine ekte sunduğumuz dilekçe örneğini sunmanız yeterli.

Sicil Notumu Öğrenmeli miyim?

Evet, her memur mutlaka sicil raporlarını görmelidir. Zîra bazen sicil amirleri haksız değerlendirmelerde bulunup düşük sicil notları verebilmektedir. Bu düşük notlar da gerekli olduğu durumlarda çalışanın karşısına sürpriz olarak çıkabilmektedir.

Düşük sicil notunu öğrenip bu konuda sendikaları aracılığıyla ya da bireysel dava açan bir çok kişi düşük sicil notunu düzeltebilmiştir.

Sicil notunu Öğrenmek için doldurmanız gereken bilgi edinme formu/dilekçe için tıklayınız.

Sicil raporunuzu talep etmek için dilekçenize “Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulunun 05/07/2004 tarih ve 2004/12 sayılı kararı”nı eklemeniz yararlı olacaktır. Karar için tıklayınız.

egitimciyiz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.