Şimdi de MHP Pankartı

Okul parmaklıklarına cuma ve cumartesi günü AKP pankartı, pazar günü MHP pankartı asıldı.

Bir önceki haberimizde okul parmaklıklarına asılan AKP pankartını konu etmiş ve okulların da siyasete karıştığını belirtmiştik. Olaydan bir gün sonra aynı yere MHP pankartları asıldı.

Cuma günü Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine asılan AKP pankartından sonra Cumartesi günü de Recep Tayyip Erdoğan‘ın Eskişehir‘e gelmesi gerekçesi ile  Milli Zafer İlköğretim Okulu, Ticaret Meslek Lisesi, Kız Teknik olgunlaşma Enstitüsü ve Gazi Kız Teknik Endüstri Meslek Lisesi duvarlarına da AKP bayrakları asılmıştı.

 

Pazar günü yine Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine “Devlet Bahçeli Geliyor” yazılı MHP pankartı asıldı.


 

İlgili yasaya göre resmi kamu kuruluşlarında herhangi bir siyasi partinin rozet, bayrak, flamaları ve pankartının asılması suç teşkil ediyor.

Duruma tepki gösteren Eğitim Sen Eskişehir Şubesi yaptığı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim CEYLAN‘a durumu telefonla ilettiklerini, buna rağmen İl Milli Eğitim Müdürü‘nün konuyla ilgili önlem almadığını belirtti.

Fotoğraflar: Eskişehir Eğitim Sen

2 thoughts on “Şimdi de MHP Pankartı

  1. tamam eğitim, kamu kurumları siyasete malm-zeme edilmememli…
    EEE BU NE PERHİZ, BUNE LAHANA TURŞUSU…
    siz de utanın biraz ve bu siteyi siyasete alet etmeyin… ve bir de KENDİNİZE EĞİTİMCİYİZ DİYORSUNUZ. siz eğitimci olamazsınız ancak MAŞA olursunuz SOLA…
    KAPATIN ŞU SİTEYİ DE ÖĞRETMENLERİN ADINI LEKELEMEYİN!

  2. sanki Çhp hiç asmıyor. ne kadar MALsınız siz. eğitimci adıyla siyasi şarlatanlık yapıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.