Sızdırılan KPSS Soruları

Daha önceki haberimizde “KPSS sorularının e-posta ile dağıtıldığı” iddialarına yer vermiştik. İşte e-posta ile dağıtılan KPSS soruları… E-posta ile dağıtıldığı iddia edilen KPSS sorularını sitemizden indirebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda KPSS sorularının yer aldığı “PDF” formatındaki dosyanın oluşturulma tarihinin 05.07.2010 olduğu belirtilmişti.

İndirdiğiniz dokümandan bunu siz de kontrol edebilirsiniz.

Söz konusu dokümandaki soruların, gerçek sorulardan kısmen değişiklikler içerdiği belirtiliyor.

PDF dokümanını açtığınız zaman (Adobe Reader ile) doküman üzerindeyken ctrl+D tuşlarına aynı anda basarak dokümanla ilgili temel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fakat belirtmek isteriz ki, istenen tarih ve saatte hazırlanmış gibi bir PDF dokümanı oluşturmak çok basit bir işlem. Bu yüzden konuyla ilgili yapılan açıklama ve yayımlanan dokümanlar şimdilik bir iddiadan ibaret.

Olayın en kısa sürede aydınlatılmasını umuyoruz.

E-Posta ile dağıtılan 2010 KPSS SORULARI için tıklayınız.

5 thoughts on “Sızdırılan KPSS Soruları

  1. VT haklı. Bence de tüm olayı epostanın gönderildiği tarih çözecektir. Umarım eposta kayıtları incelenebilir. Eğer kopya iddiaları kanıtlanabilirse bu ÖSYM’nin bittiği andır.

  2. Bence önemli olan dosyanın oluşturulduğu tarihten ziyade bu dosyanın gönderildiği e-postanın gönderim tarihi!
    Teknik takipte bu e-posta adresinin trafik dökümü de çıkartılacaktır, eğer 10 temmuzdan önce bu dosya paylaşılmışsa “dosyanın oluşturulma tarihi değiştirilmiş olabilir mi” sorusunu düşünmek gereksizdir..

    1. Sayın Gökhan, sorularla ilgili dokümanı haberimizin altında verdiğimiz bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.