SÖZLEŞMELİYE KADRO YOKMUŞ!

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, son günlerde oldukça yankı bulan “sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi” konusunda öğretmenleri hayal kırıklığına uğratacak açıklamalar yaptı. Sözleşmeli öğretmenlerin tamamının 1 yıl içerisinde kadroya geçirilmesi gibi bir çalışmalarının olmadığını belirterek, “Sözleşmeli öğretmenlerin, kademeli olarak, çalışma süreleri göz önüne alınarak kadroya geçirilmesi çalışmaları tamamlandı” dedi.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesine yönelik sorularla sık sık karşılaştığını ifade eden Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin, tamamının 1 yıl veya çok kısa süre içerisinde kadroya geçirilmesi çalışmasının olmadığını bildirdi.

Çubukçu, “Sözleşmeli öğretmenlerimizin kademeli olarak, çalışma süreleri gözününe alınarak, kadroya geçirilmesi çalışmaları tamamlandı. Maliye Bakanlığı ile çalışmalarımız sonuçlandıktan sonra kamuoyuyla bunu paylaşacağız. Çalışmayı, yasa tasarısı olarak Meclise getireceğiz” diye konuştu.

Öğretmenler tarafından yılan hikayesine döndüğü belirtilen “sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi” haberleri, seçim ve referandum yatırımı olarak değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.