Tesadüf kelimesi TDK’da kısaca “Rastlantı, rast geliş” olarak tanımlanmıştır. Bu üç hecelik kelimenin hayatımıza yansımaları genellikle bu kadar basit değil. İnternette çok sık rastladığım bir “tesadüf” yazısını paylaşmak istedim. Belki bir çoğunuz bu yazıyı okudu ama, toplumsal hafızanın çok zayıf olduğu bir ülkede bu yazıyı bir kez daha hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

“TAMAMEN TESADÜF!”

Erbakan’a Siyaset Yasağı “Tesadüfen” getirildi. Recep Tayyip Erdoğan’a Liderlik yolu “tesadüfen”  açıldı.

Türk Milletinin seçimlerde kullandığı oyu etkileyen en önemli faktörün “Mazlumluk”, olduğu 1961 ve 1965’de AP, 1973’de Ecevit ve 1983’de de Özal örnekleriyle sabit olmasına rağmen, bir şiir bahane edilip, Recep Tayyip Erdoğan hapse atılarak “Tesadüfen” mazlum bir lider konumuna getirildi.

Ecevitsiz ve MHP’siz hükümet formülü “Tesadüfen” dile getirildi. DSP “Tesadüfen” parçalandı. Medya Ecevit’e ve MHP’ye “tesadüfen” saldırdı

Genç Parti, DYP ve MHP’nin barajı aşmasını engellemek amacıyla “Tesadüfen” kurduruldu.

Erdoğan, hiçbir sıfatı olmamasına rağmen, Seçimden önce “Tesadüfen” ABD’ye gitti. “Tesadüfen” Yahudi Lobisinin liderleriyle, Bush’la ve Bush’un yakın çalışma arkadaşlarıyla görüştü.

ABD ile farklı ilişkiler içerisinde olan; Cüneyt Zapsu, Ömer Çelik, Egemen Bağış, Mücahit Arslan, Mir Dengir Fırat “Tesadüfen” Erdoğan’ın yanına (?) yerleştirildiler.. Bunlardan Cüneyt Zapsu’nun ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Wolfowitz’e “Tayyip Erdoğan’ı deliğe süpürmeyin, kullanın” demesi de, bir “tesadüftü“.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesi Deutsche Bank, Chase Manhattan, Moore Kapital, American Expres gibi siyonist sermayenin güdümündeki finans kurumlarına:”AKP’nin tek başına iktidara taşınacağını, ve bunun endişe duyulacak bir sonuç doğurmayacağını” söylemek üzere bilgilendirmeye çıkan Ekipte Verso’nun başkanı Erhan Göksel ve Mesut Yılmaz’ın kuzeni meşhur borsacı Mehmet Kutman’la birlikte 28 Şubat’ın mimarı Çevik Bir’in yer alması tamamen bir “tesadüftü“.

Erdoğan’ın mahkûm olmasına neden olan şiiri okuduğu il olan Siirt’te seçimler “tesadüfen” iptal edildi. Ve Erdoğan “tesadüfen” O ilden milletvekili oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.