TMMOB Üyeleri Ankara’ya Akacak

Mühendis, mimar ve şehir plancıları yarın Ankara’da TMMOB mitinginde buluşacaklar. Mesleki taleplerini Sıhhiye Meydanı’nda dillendirecek olan TMMOB üyeleri diğer yandan bağımsız ve demokratik bir ülkede kardeşçe yaşama dileklerini alana yansıtacaklar. “Haklarımız, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için Ankara’dayız” diyen mühendis, mimar ve plancılar, yarın saat 10.00’dan itibaren Tren Garı’nda toplanmaya başlayacaklar. Buradan Sıhhiye’ye yürüyecek olan TMMOB üyeleri güvencesiz çalışmaya, taşeronlaştırmaya ve sendikasızlaştırmaya “hayır” diyecek.

Hükümetin TMMOB yasasına yönelik siyasi müdahale girişimlerine tepki gösterecek olan TMMOB üyeleri, iş kazalarında daha fazla meslektaşlarını yitirmemek için “İnsan odaklı işçi sağlığı ve iş güvenliği” talebini yükseltecekler. TMMOB üyeleri kentlerin, ormanların, derelerin, madenlerin kâr hırsıyla yağmalanmasına da “dur” diyecek.

Demokratik, parasız eğitim, özerk üniversite talebiyle alana çıkacak olan geleceğin mimar ve mühendisleri nitelikli meslek eğitiminin önündeki engellerin kaldırılmasını isteyecekler. Kadın üyeler de, her türlü cinsiyet ayrımcılığına karşı TMMOB mitinginde olacaklar.

MİTİNGE ÇAĞRI

TMMOB Kocaeli İKK dün İzmit Yürüyüş Yolu güzergahında Belediye İş Hanı önünde düzenlediği basın açıklaması yaparak mitinge katılım çağrısı yaptı. Açıklamayı okuyan TMMOB İKK ve MMO Kocaeli Şube Başkanı Nedim Kara “Halkımız, haklarımız geleceğimiz için yapacağımız mitinge emekten demokrasiden yana tüm güçleri davet ediyoruz” dedi.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu da Alsancak Kıbrıs Şehitliğinde yaptığı açıklama ile Ankara’da yapılacak mitinge çağrı yaptı. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ferdan Çiftçi, “ Bizler mimar, mühendis ve şehir plancıları olarak AKP’nin sınırsız sömürüsüne, baskısına ve zorbalığına karşı, eşit nitelikli parasız sağlık hakkı için, özerk ve demokratik üniversite için, gericiliğe karşı aydınlık için, ailelerimizle, dostlarımızla 15 Mayıs’ta Ankara Sıhhiye Meydanı’ndayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.