Torba Yasa Affında Son Gün

Katkı ve öğrenim kredisi affına başvuruda son gün. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında başvuru süresi yarın akşam (31 Mayıs 2011) sona eriyor.

Bazı Kamu Alacakların Yeniden Yapılandırılmasını da kapsayan 6111 sayılı Kanunun 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe girmesiyle başlayan yeniden yapılandırma süreci tamamlanıyor.

Kanunun kesinleşmiş alacaklar, kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan amme alacakları, gelir, kurumlar ve katma değer vergisi matrah artırımı ile gelir ve kurumlar vergisinde stopaj artırımlarıyla ilgili hükümlerinden yararlanmak isteyenler, yarın mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunabilecek.

İlk taksit ödemesi ne zaman yapılacak? Aşağıda…

Bu maddelere göre yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödeme dönemi ise (peşin ödeme seçeneği tercih edilmiş olanlar dahil) 30 Haziran 2011 tarihinde sona erecek.

SSK ve Bağ-Kur prim borçları ile yapılandırma kapsamına alınan diğer borçların yapılandırılması başvuruları da yarın son (31 Mayıs 2011) bulacak.

6111 Sayılı Kanunda, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında vatandaşa 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurma hakkı tanınmıştı. Ancak daha sonra Kanunun Bakanlar Kuruluna verdiği yetki çerçevesinde, söz konusu süre, 31 Mayıs 2011 tarihine kadar uzatılmıştı.

2 thoughts on “Torba Yasa Affında Son Gün

  1. İyi günler Sn.Admin

    Bir sorum olacak.Ben bu torba yasası başlangıcı olan şuabat ayından, bitim olan mayıs sonuna kadar başvuramadım.Sebep olarakta Şubat-temmuz arasında gemide yurtdışında çalışmaktaydım.Acaba kanunda bu durumuma uygun olarak yapabileceğim bir seçenek varmıdır? Yani istesemde gelecek yada başvurabilecek bir durumda değildim. Yurtdışında olduğumu ve gemide çalıştığım belgelerle durumumu belgelendireceğim ve yasadan yararlanmamı sağlayabilecek bir merci varmısır?

    Teşekkürler

    1. Merhaba Can, maalesef yapılandırmada mazeretle ilgili herhangi bir açıklama bulunmamaktaydı. Genellikle sizin durumunuzda olanların yakınlarını başvuruları kişisel başvuru olarak kabul edilmişti. Bunun dışında herhangi bir kolaylık göstereceklerini sanmıyorum. Yapılandırmaya ait ödeme planı çıktığı ve bu plana göre zaten belli bir gecikme yaşadığınız için yapılabilecek birşey olmadığını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.