Torba Yasa Yayımlandı

Torba Yasa Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bir süredir yayımlanması beklenen kısaca Torba Kanun olarak adlandırılan “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ve Diğer Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” artık yürürlükte.

Kanunla ilgili olarak merak adilen konular daha sonra değerlendirilecektir.

Kanun No: 6111 – Kabul Tarihi: 13/2/2011

Torba Yasa’ya Resmi Gazete’den ulaşmak için tıklayınız.

Öğrenim Kredisi Faiz Affı (En Güncel Haber – 26.02.2011)

9 thoughts on “Torba Yasa Yayımlandı

 1. torba yasasından vergi mükellefi olupta bagkurlu olmayanlar bagkur yapılandırmasından faydalanıyormu

 2. vergi dairesinde gözükmüyor kyk gönderdik diyor daha borcumu bulamazken nasıl ödeyeceğim anlamadım gitti

  1. Henüz ilgili ödeme sisteminin sağlıklı çalışmayabileceğini, sistemin oturmasının biraz zaman alabileceğini göz önüne almalısınız.

 3. merhabalar resmi olarak af geldimi.başvurumuzu yapabilirmiyiz.ne kadar zaman zarfında başvuru yapabiliriz.kyk da hiçbir acıklama yok.tşk ederim

 4. bu kanun kapsamında öğrenim ve harç kredisi geri ödemesi affından yararlanmak için nereye ve nasıl başvurulacağı hakkında bir bilgi verirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

  1. Size en yakın vergi dairesinden bilgi alabilirsiniz. Tarafımızda, şu ana kadar vergi dairelerine “ödeme ekranı” ile ilgili yetki verilmediği duyumu mevcuttur.

 5. resmi gzetede yayınlana torba yasa metninin öğrenim kredisi
  ile ilgili olan kısmını okudum. fakat burada af kapsamına giren sadece 2009 yılında af için başvuruda bulunanlarmı yoksa herkesmi tam olarak anlayamadım. bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

  1. Konuyla ilgili olarak farklı yorumlamaları en güncel haberimizde dile getirdik. Maalesef henüz resmi bir açıklama ya da yorum yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.