Türkiye’nin Gözbebeği İmam Hatipler

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER), Twitter üzerinden “Baba beni imam hatibe gönder” sloganıyla başlattığı kampanyayla velileri çocuklarını imam hatip ortaokullarına kayıt ettirmeye çağırdı.

İmam hatip okullarına kayıtların cuma hutbelerine konu olması, ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nin “Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” broşürleri hazırlamasının ardından; Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne Türkiye İmam Hatipliler Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından “Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımıza kaydedelim” pankartı asıldı.

Cuma hutbesine dahi konu edildi

İmam hatip okullarına kayıt kampanyaları Türkiye’nin her yerine yayılıyor. Sakarya’da Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü cuma hutbesinde okulunu tanıttı. Kastamonu’da cuma hutbesinde imam hatip okullarının kayıtları duyuruldu.

İstanbul’da da aynı şekilde bir imam, cuma hutbesinde velilerin çocuklarını imam hatip ortaokuluna yazdırmalarını istedi. Ardından ÖNDER İmam Hatip Mensupları ve Mezunları Derneği, imam hatip okullarına ilişkin, “imam hatip liselerinin önündeki engeller kalkmıştır. İHL’den mezun olunca; hem dininizi üst düzeyde öğrenebilecek, hem de her çeşit üniversiteye girebileceksiniz. Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” ifadelerinin yer aldığı broşürler hazırladı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve İlim Yayma Cemiyeti Malatya şubeleri, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne, “Engeller kalktı, hasret bitti! Ümit nesli yetişsin diye imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları açıldı. Hayırlı olsun. Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımıza kaydedelim” pankartı astı.

Twitter’dan propaganda

ÖNDER’in Twitter hesabından kampanyayla ilgili olarak “Hem ölüleri hem diri ruhları yıkamam için baba beni imam hatibe gönder” tweet’i atıldı.

ÖNDER’in twitter hesabında kampanyayla ilgili olarak şu bilgilere yer verildi: “Çocuklarımız, imam hatip ortaokulunu bitirdiğinde; hem yüce kitabımız Kuranıkerim’i öğrenecek, hem de Anadolu veya öğretmen lisesine gidebilecek, hem Hz. Peygamber Efendimizin hayatını öğrenebilecek, hem de fen lisesi veya imam hatip lisesine gidebilecek. Ayrıntılı bir şekilde dinimizi öğrenirken kaliteli bir eğitim için tercihiniz imam hatipten yana olsun. Müracaat eden hiçbir öğrenci açıkta kalmayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.