Üniversite Açılırsa Ahlak Yok Olur!

Marmaris‘te açılmak istenen hukuk ve iletişim fakültelerine, “gençlerin ahlaki değerleri yok olur” gerekçesiyle karşı çıkıldı. Marmaris Turizm ve Çevre Gönüllüleri Grubu, yapılması önerilen iki fakülteye ilçenin sosyal ve doğal yapısının uygun olmadığı gerekçesiyle karşı çıkarak imza kampanyası başlattı.

Habertürk’ün haberine göre turizm merkezindeki kampanyanın ilginç gerekçeleri bulunmakta.

“Gençlerin ahlaki değerleri yok olur!”

Grup sözcüsü Filiz Ersan fakültelerin açılmasıyla ilçeye gelecek yaklaşık 5 bin öğrencinin yoğunluğu artıracağını savundu.

İlçede az olması nedeniyle ev kiralarının çok yüksek olduğunu belirten Ersan, “Öğrencilerin gelmesiyle ev kiraları daha da artacak. Tayin olan memurların maaşı ev kirasına yetmeyecek ve Marmaris’e gelmek istenmeyecek. Öğrenciler, küçük apart otel odalarında 5-6 kişi kalacak, sağlıklı barınma imkanı bulamayacak” dedi.

Gece Hayatına Kapılırlar

Marmaris’te gece eğlencesinin yoğun olduğuna dikkati çeken Ersan, bu durumun eğitim için gelen çocukları olumsuz etkileyeceğini ileri sürdü.

Gece hayatının gençlerin derslerine konsantre olmasını engelleyeceğini kaydeden Ersan, “Ailelerinden, kontrollerinden uzak, taşradan gelen pırıl pırıl gençleri bekleyen çok tehlike olacak. Gece yaşantısı gençlerin ahlaki değerlerini yok edecek. Geri dönüşü olmayan bu yola girmeyelim ve gençleri tehlikeye atmayalım” diye konuştu.

Öğrenciler Güvenliği Tehdit Eder

Ersan, kış nüfusu göz önünde bulundurularak görevlendirilen polis sayısının yaz aylarında yeterli olmadığını, 5 bin öğrencinin eklenmesiyle ilçede güvenlik zafiyeti doğacağını da iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.