Yarımağan İstifa Edecekmiş

Son günlerde yeni yeni skandal iddialarıyla gündemde kalan ÖSYM ve kurumun başındaki Yarımağan, son gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. ÖSYM’ye yönelik tepkileri haklı bulmadığını belirten Yarımağan, “Bazı güçler ÖSYM üzerinde bilek güreşi yapıyorlar” dedi.

Yarımağan, “Kaçmıyorum, buradayım, hesabımı vereceğim ama sonra da görevi bırakacağım açıklamasında bulundu.”

ŞEVKİ KIRILMIŞ

Hakkındaki suç duyuruları konusunda ne düşündüğünü Yarımağan, “Herşeyi yapsınlar. Ben 37 yıl şerefiyle bu kuruma hizmet etmiş biri olarak ben kurumla özdeşleşmiş biriyim. Ben gocunmam ama bütün şevkimi kırdı. Ben, şimdi kaçmıyorum ama olaylar durulur durulmaz ayrılacağım. İnsanın bir de sağlığı var. Haksız yere bir kurumun, bir kişinin üzerine bu kadar gelinmez. Ben buradayım. Hesabımı vereceğim ama verdikten sonra da ayrılacağım” sözleriyle aktardı.

Skandal haberlerini veren medya kuruluşlarına da sitem dolu sözler sarfeden Yarımağan; “Basın istiyor ki onların istediklerine alet olayım. Onlar birşey söylesin ben birşey söyleyeyim. Tabii bundan basın kazanç da sağlıyor, onun da farkındayım. Belli gazeteler, belli kanallar bu konuda reytinglerini artırıyorlar. Bu uğurda herşeyi yapıyorlar. Yeniden söylüyorum, Soruşturma yapacaklarsa yapsınlar. Meclis de yapsın, Cumhurbaşkanlığı da yapsın. Bizim kurumsal olarak hiçbir kusurumuz olmadığı kanaatindeyim. Biz görevimizi yapık, fazlasıyla yaptık, yapıyoruz ve bir suç varsa onu da çıkarsınlar ortaya” dedi.

Yarımağan şevki kırılan adaylarla ilgili yeni bir açıklama yapmadı.

Eski açıklamalarındaki ısrarı sürdürerek; “KPSS’de her şey normal, benim kişisel kanaatim olmadığı yönünde ama emin değilim, kesin konuşamam.” dedi.

Biz de egitimciyiz.com olarak bu yönde yaptığımız haberlerden dolayı pişman olduk, üzüldük. Tüm şevki kırılanlardan çok çok özür dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.