Yine Öğretmene Saldırdılar

Pendik Velibaba İlköğretim Okulu‘nda müzik öğretmeni olarak çalışan Zeynep Bektaş’a okul çıkışında tanımadığı iki kişi kimyasal madde attı.

Tuz ruhu ve kireç çözünü olduğu tahmin edilen kimyasal maddeden kaynaklı olarak yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş, yanık merkezinde tedaviye alındı. Polis verilen eşkale uygun kişileri arıyor.

Pendik Velibaba İlköğretim Okulu’nda müzik öğretmeni olarak görev yapan Zeynep Bektaş (33) dün okul çıkışında, otomobiline binmek üzereyken yanına yaklaşan iki kişinin saldırısına uğradı. Kimliği belirlenemeyen iki kişi, Zeynep Bektaş’ın yüzüne kimyasal bir madde fırlatıp olay yerinden uzaklaştı.

Yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş, ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ve Yara Tedavi Merkezi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Zeynep Bektaş’ın sağlık durumuyla ilgili olarak doktorları bugün basın açıklaması yaptı.

ESTETİK PROBLEM OLABİLİR

Başhekim Doç. Dr. Recep Demirhan konuyla ilgili olarak, “Dün saat 14.00 sıralarında yüzüne kimyasal madde atıldığını öğrendiğimiz hastamız buraya getirildi. Yüzünde yanık oluşan hastamızın yüz bölgesinde yüzde 4-5 oranında bir yanık mevcut. Bu yanıklar ikinci derece yanık, şuanda hastamız yatağında tedavisi sürüyor. Ciddi anlamda bir hayati tehlikesi yok, estetik problemin olup olmadığı bir kaç ay sonra belli olacak” dedi.

Başhekim Recep Demirhan Zeynep Bektaş’ın yüzüne atılan maddenin içeriğinin net olarak bilinmediğini ancak kimyasal bir madde olduğunu sözlerine ekledi. Hastanın doktoru ve aynı zamanda Yanık ve Yara Tedavi Merkezi’nin Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Ahmet Acar, “Yüzün sol yanak sol boyun ve sol kulağında yanıklar var. Pazartesi tabur olacak ancak tedavisi evde devam edecek. Normal bir hasta nasıl böyle bir saldırıya uğradıysa o psikoloji içinde, hafif depresif olayı anlama ya da olayın şoku içinde” diye konuştu.

BU SALDIRI İLK DEĞİL

Öğretmenlerle ilgili yapılan “çalışmıyorlar, yatıyorlar, başarısızlar” açıklamaların ardından arttığı gözlenen öğretmen saldırıları ilk değil. Daha önce de bir çok öğretmen zaman zaman veliler tarafından darp edilmiş, bazı öğretmenler yaralanarak tedavi altına alınmıştı.

Eğitimciler ise öğretmenlik mesleğine yönelik okullarda ve okul dışında yaşanan saldırıların günden güne arttığını ve sadece basına yansıyan olayların duyulduğunu, bilinenlerin dışında hergün onlarca ciddi olayın yaşandığını belirtmekte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.