Zehirli Süt Sosyal Medya’da

Zehirlenme yok, ilk kez süt içtiler, aşırı doz olabilir. Zehirlenme yok, psikolojik olabilir. Zehirlenme yok, zorla süt içirilince mideleri bulanmış. Zehirlenme yok, süte hassasiyetleri varmış. Tamam, kabul, zehirlenme var ama başka bir şey de zehirlemiş olabilir.

Yüzlerce öğrencinin okul sütünü içerek hastanelik olmasına rağmen resmi ağızdan henüz kimse zehirlenme olduğunu kabul etmedi.

Söz konusu çocuk sağlığı ve zehirlenmelerin ciddi olmasına rağmen yetkililerin açıklamalarında aynı ciddiyeti göstermemesi tepki toplamaya devam ediyor.

Konu gün boyunca sosyal medyada da kendine bolca yer buldu. Sabah saatlerinde hack grubu RedHack‘in süt firmalarının web sitelerini hacklemesi ve bıraktığı mesajlar gündem oldu.

Bazı süt dağıtım firmalarının siyasi iktidara ve belli gruplara yakınlığının ortaya çıkmasıyla birlikte tüm gözler yapılan ihaleye ve ihaleyi alan firmalara çevrildi.

Bu sırada süt dağıtımları büyük bir hızla devam etti, sütten zehirlenmeler de binlerle ifade edilen rakamlara ulaştı.

Konunun ciddiyetine rağmen, okul sütü karikatürlere de konu oldu. Dikkatleri zehirlenmelere çekmek için sosyal medyada yayımlanmış karikatür ve resimlerden bazılarını aşağıda yayımlıyoruz.

KONUYLA İLGİLİ GÖRSELLER

(Büyük halleri için resminlerin üzerine tıklayınız)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.